Endüstiriyel Ekranlar

dış mekan ekranEndüstriyel Televizyon Ekranları

Endüstriyel TV modelleri bir çok firma tarafından istenilen niteliklerde LED, Plazma, Yansıtma yada projektör olarak üretilebilmektedir. Belkide bu tarz cihazları ilk kez duyanlarınız vardır, fakat bu cihazlar uzun zamandır bildiğimiz kullanımların dışında çeşitli başka amaçlarla da kulanılmaktadır.

Kullanım alanları oldukça geniş olan cihazlar özellikle reklamcılık alanlarında daha çok ihtiyaç duyulmaktadır, Reklam amacıyla kullanılan yerler Belediye reklam panoları, Metro, Otobüs durakları, Havalanları, fuarlar. Reklam dışındaki kullanım alanları ise konser alanları, okulllar, fabrikalar, medikal alanlar, Balkon, çay bahçeleri, spor salonları ve diğer bütün dış mekan uygulamalarıdır.

Birçok elektronik firma tarafından üretimi yapılan ekranların ortak özellikleriyse, özellikle dış mekanlarda kullanıldıkları için su geçirmezlik, kırılmaz ekran korumaları, darbelere dayanıklılık, sıcak ve soğuğa dayanıklılık, toz kir geçirmemezlik, bilgisayar devresi, wifi alıcısı ve gün ışığında rahat görünmeleri için çok yüksek kontrast oranlarıdır.

Bu cihazların elektronik devreleri normal evde kullanılan televizyonların devreleriyle aynı özelliklere sahip olmakla beraber içlerinde kullanılan malzemeler ise daha sağlam ve daha dayanıklı özelliklere sahiptir. Arıza yapmaları durumunda tamir edilme işlemi biraz daha zahmetlidir nitekim dışarıda reklam amacıyla direklerin üzeri yada bir binanın dış cephesinde asılı olabiliyorlar ve onarım için cihazın tamamı yada bir bölümü yerinden sökülmek zorunda kalınabiliyor, bu işlemler hem yorucu hemde maliyetli olabilmektedir.

Comments are closed.