Projeksiyon

Televizyonların vaz geçemediğimiz ve karşında zaman zaman eğlendiğimiz veya hüzünlendiğimiz araçlardır. üretildikleri ilk tarihten beri vazgeçilemeyen bir alışkanlıktır. Ekranlar sadece ev ortamında değil kalabalık olarak bulunulan yerlerde, hatta ulaşım araçlarında bile bulunmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ve bilgisayar çağının yaşanması bile televizyonların pabucunu dama atamamıştır. Her geçen gün değerinin azalacağı düşünülmesine rağmen, değerlenmektedir. Hem iç hemde dış dünyadan haberdar olmamıza yardımcı olan bu cihazlardan beklenen hep aynı olmuştur. Ancak teknoloji geliştikçe görüntü kalitesi, büyüklüğü, özelliklerine göre alırken büyük bir seçim kriteri haline gelmiştir. Bu sebeple en iyi görüntüyü vaat eden üreticiler, farklı tarzda ekranlar üretmeye ve tasarlamaya başladılar. Her geçen gün teknolojik bir yenilik eklenmektedir.

Eskiden büyük yerler kaplayan bu ürünler yerlerini günümüzde ince ve duvara montelenebilen LED ve LCD tarzı cihazlara bırakmıştır. Artık insanlar yeni cihaz almaya karar verirken dikkat ettikleri en önemli konu inceliği ve kapladığı yerdir. Bunu bilen mühendisler de en incesini tasarlayıp piyasaya sürmek için adeta birbirleri ile yarışmaktadır. Teknolojinin son katkısı da akıllı diğer adıyla smartlar olmuştur. Akıllı televizyonlarla beklentilerde artmıştır. İnternete dahi bağlanabilen üzerinden bilgisayarda yapılanabilen birçok işlem de rahatlıkla yapılabilir hale gelmiştir.

Türü ne olursa olsun seçim hep daha büyük ekranlılardan yanadır. Büyük ekranda televizyon izlemenin keyfini yaşamak isteyenlerin tercih ettiği çeşitlerinden birisi de projeksiyonlardır. Projeksiyonlar diğer türlerden daha büyük ekranlıdır. Bu sebeple kalabalık yerlerde özellikle tercih edilir. Maç yayını yapan yerler ve kahvehaneler de tercihlerini projeksiyonlardan yana kullanmaktadır. Projeksiyonların ekranı genel olarak 102 cm ile 147 cm arasında değişiklik göstermektedir. Çalışma mantığı tüplü televizyonların çalışma mantığı ile benzerdir. Herkesin evinde bulunmuş olan tüplüler bir adet tüp ile çalışırken projeksiyonlar üç adet farklı tüp ile çalışmaktadır. Bu tüpler kırmızı, yeşil ve mavi renklerdedir. Bu üç rengin harmanlanarak oluşturduğu görüntü merceklerle büyütülerek ve ekrana yansıtılarak izleyici ile buluşturulur. Görüntü duvara veya perdeye yansıtılır.

Avrupa Elektronik servis hizmetleri olarak projeksiyon tamiri de yapmaktayız. Firmamızda konusunda uzman olan çalışanlarımız mevcuttur. Her marka televizyonun tamir edildiği servisimizde, yerinde tamir hizmeti de uyguluyoruz. Ayrıca arızalanan cihazlarınız için bizlere telefonlarımızdan ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Servis hizmetimizin şeffaflığı açısından sizlerin gözünün önünde açarak arıza tespitinde bulunuyoruz. Arıza tespitinde bulunan uzmanımız arıza durumuna göre sizlere bir fiyat listesi hazırlamaktadır. Bu fiyatlarda tamir ettirmeyi kabul ettiğiniz takdirde özenle tamir edilecek ve en kısa süre zarfında sizlere teslim edilecektir. İstanbul ‘un Avrupa yakasındaki her ilçeye yerinde servis hizmetimiz vardır. Evinize veya işyerinize gelen uzmanlarımız sizlerin önünde tamir ederek çalışır vaziyette teslim etmektedir.

Comments are closed.